SEO agentura

Obsah článku:

 

Co je SEO agentura?

SEO agentura v angličtině SEO agency je reklamní agentura zaměstnávající team SEO specialistů (SEO konzultantů, SEO expertů), kteří velmi dobře rozumí metodám optimalizace webových stránek pro vyhledávače. SEO agentura vám pomůže na váš e-shop přivést relevantní návštěvnost, která s velkou pravděpodobností bude i utrácet svoje peníze za vaše produkty či služby. Kvalitně zpracované SEO dokáže nejen navýšit tržby na vašem e-shopu, ale i úzce souvisí se správným fungováním PPC kampaní, kterým dokáže zvýšit výkon i snížit celkové náklady. Identifikováním problémů vašich zákazníků můžete připravit přesné a smysluplné odpovědi, které vaším zákazníkům pomohou s řešením těchto problémů. Tento přístup vám pomůže získat odborně vnímaný brand, ke kterému se zákazníci budou rádi vracet.

Jaké naše SEO agentura nabízí služby?

Chcete-li svěřit optimalizaci pro vyhledávače do rukou specialistů, zavolejte nám na číslo +420 734 515 026 nebo použijte kontaktní formulář. Přehled nabízených SEO služeb najdete v následujícím seznamu:

Jak se platí u SEO agentury?

Většina agentur si účtuje za svoje SEO služby v sazbě za hodinu, která se váže k předem definované měsíční hodinové dotaci. V praxi to pak vypadá následovně:

Zákazník poptává služby SEO agentury, která mu navrhne provést několik důležitých analýz, které ke své práci potřebuje:

Zpracování každé analýzy je časově individuální a to kvůli různorodosti vašich projektů. Analýzy se standardně platí jednorázovou platbou, některé agentury umožňují platbu rozpočítat do vázané dlouhodobé smlouvy, ve které budete každý měsíc odvádět část nezaplacených prostředků ve prospěch agentury.

Zpracování analýz je pro správné uchopení SEO velmi důležité. Bez jejich existence nelze správně určit obsahovou strategii a definovat priority či odhalit technické nedostatky webu. Výsledky těchto analýz je poté potřeba promítnout do reality a k tomu slouží již zmíněna měsíční hodinová dotace. SEO agentura může navrhnout několik možností:

  • Pomalé plnění: 10 hodin / měsíčně
  • Průměrné plnění: 20 hodin / měsíčně
  • Rychlé plnění: 30 hodin / měsíčně

Pochybné praktiky některých SEO agentur?

Někdo vám může nabídnout velmi atraktivní nabídku, která vám má přinést hlavně dobrý pocit, ale už né reálné výsledky. Několik z nich jsem sepsal do následujících řádků:

Velké množství zpětných odkazů

Získání velkého množství zpětných odkazů v krátkém časovém okně značí podvodnou praktiku, kterou Google ve velkém procentu případů odměňuje propadem stránek ve výsledcích vyhledávání. Jedná se o nákup zpětných odkazů na takzvaných link farmách. Tyto odkazy nejsou relevantní k vašemu podnikání. Mohou na vás odkazovat porno stránky, stránky s nelegálním obsahem či silně nerelevantní stránky. Dobré zpětné odkazy jsou definovány kvalitou a relevancí webu k vašemu podnikání. Hodnotících signálů je samozřejmě mnohem více.

Optimalizace frází bez hledanosti

SEO agentura vám reportuje dobré výsledky na několik desítek frází. Tyto fráze i reálně dobré výsledky mají. Jejich měsíční hledanost je však nula a proto vám tyto fráze nepřinesou žádné výsledky, které by vašemu podnikání něco přinesly.

Garantování prvních pozic

Dostaneme vás na první pozice na tato klíčová slova. V tento okamžik bych asi jen prásknul dveřma a odešel. Žádná agentura vám nemůže garantovat první pozice. Google zobrazuje výsledky na základě signálů hledače a proto hledači A vaše stránky neukáže a hledači B vaše stránky ukázat může.

Zpět do obchodu